کسب و کار اینترنتی

۸ نوع کسب و کار اینترنتی که همین امروز می‌توانید شروع کنید!

راه‌اندازی یکی از انواع کسب و کار اینترنتی روشی قابل اطمینان برای درآمدزایی محسوب می‌شود.

این روزها انواع کسب و کار اینترنتی طرفدار زیادی پیدا کرده‌اند. در دنیای امروز عملا می‌توان هر کاری را در اینترنت انجام داد از جمله برقراری تماس با دوستان قدیمی، بررسی کتاب‌های کتابخانه‌های مجازی، گذراندن دوره‌های آموزش آنلاین و سایر انواع تعاملات آنلاین. بنابراین راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی روشی قابل اطمینان برای درآمدزایی محسوب می‌شود.

برای ایجاد کسب و کار اینترنتی نیازی به داشتن سرمایه مالی هنگفتی نیست. تا زمانی که علاقه و اشتیاق، تعهد، استعداد و مهارت لازم را داشته باشید کسب و کار اینترنتی شما توجه لازم را در بازار هدف جلب خواهد کرد.

اما با توجه به انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی ، کدامیک برای شما مناسب‌تر است؟ در ادامه شما را با ۸ نوع از انواع مدل کسب و کار اینترنتی که همین امروز می‌توانید آن‌ها را شروع کنید، آشنا می‌کنیم و خواهید آموخت که کسب و کار اینترنتی چیست ؟

نویسندگی هم یکی از انواع کسب و کار اینترنتی است!

اگر شیوه نوشتن شما طوری باشد که در عرض چند ثانیه یک مطلب غیرقابل فهم پر از کلمات سخت می‌نویسید، این مورد برای شما مناسب نیست اما اگر مهارت کافی برای ارسال پیام مورد نظرتان را به روشی قابل فهم دارید، نوشتن مطلب برای کسب و کارهای مختلف که یکی از مدل های رایج کسب و کار اینترنتی است، می‌تواند شغل پرسودی برای شما باشد. می‌توانید در ابتدا این کار را به صورت پاره وقت یا یکی از انواع کسب و کار اینترنتی خانگی انجام بدهید و بعدا آن را تمام وقت کرده و حتی یک شرکت نویسندگی راه‌اندازی کنید که یکی از انواع کسب و کارهای اینترنتی می باشد.

مشاوره و مربیگری زندگی

امروزه مثل قدیم مربیگری صرفا برای ورزش نیست. در حال حاضر شاهد رشد مشاغلی مثل مربیگری زندگی (یا لایف کوچینگ) و حتی مربیگری روابط که یکی از انواع مشاغل اینترنتی است، هستیم که به مردم جهت برنامه ریزی بهتر برای آینده و مدیریت زندگی‌شان کمک می‌کنند.

برای این کار می‌توانید ویدیوهای مربیگری زندگی تولید کرده، برنامه‌ای خاص طراحی کرده و با حضور در انجمن‌های مرتبط، مخاطبین مورد نظرتان را جذب کنید و یا در ابتدا آموزش رایگان کسب و کار اینترنتی بدهید.

بازاریابی پورسانتی

درباره این روش که یکی از انواع ایده های کسب و کار اینترنتی است به یک نکته مهم دقت کنید: فقط به دنبال فروش محصولاتی باشید که قطعا به فروش آنها علاقه دارید. اگر به کار فروش علاقه دارید صرفا به دنبال فروش محصولات و فعالیت در بازارهایی باشید که به نفع‌تان باشد. با سرمایه گذاری برای کاری که به آن علاقه دارید، قطعا سود خواهید برد و یکی از کسب و کارهای اینترنتی موفق در ایران را راه اندازی کنید.

در روش بازاریابی پورسانتی با تبلیغ خدمات و محصولات دیگران، هر بار که موفق به فروش آنها شوید کارمزد قابل توجهی دریافت خواهید کرد که این مدل می تواند یکی از انواع کسب و کار اینترنتی در منزل باشد.

خرید و فروش

امروزه وبسایت‌های زیادی هستند که می‌توانند به شما برای ارسال تبلیغ جهت فروش محصولات‌تان کمک کنند. نیازی نیست برای انتخاب محصول خیلی جستجو کنید؛ بعلاوه نیازی نیست که خودتان محصول را تولید کرده باشید.

می توانید کار را با فروش اجناسی که در منزلتان پیدا می‌شوند شروع کنید تا تجربه فروش‌تان افزایش پیدا کرده و تاکتیک‌های فروش را یاد بگیرید.

خدمات دستیار مجازی

بسیاری از صاحبان مشاغل داشتن یک دستیار مجازی را به یک کارمند تمام وقت ترجیح می‌دهند چون این روش برایشان مزایای بیشتری از جمله انعطاف پذیری بیشتری دارد.

از شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی خدماتتان استفاده کنید. در وبسایت‌های برون سپاری پروژه مثل oDesk و Elance برای خودتان روزمه آنلاین ایجاد کنید.

طراحی گرافیکی

می توانید با هدف گرفتن یک بازار و صنعت خاص، خودتان را از سایر طراحان گرافیکی تفکیک کرده و میزان رقابت را برای خودتان کمتر کنید. سعی کنید به دنبال طراحی الگوهای کلی نباشید و کار خودتان را به سطح حرفه‌ای برسانید. آماده باشید تا برجسته و متفاوت ظاهر شوید شاید بتوانید یکی از ایده های کسب و کار اینترنتی اجرا نشده در ایران را اجرا کنید.

اگر واقعا به هنر علاقه دارید، این علاقه را دنبال کنید. اما اگر بیشتر به دنبال کسب درآمد هستید ممکن است رقابت و سختی چنین کارهایی مانع موفقیت شما شود.

فروش کتاب الکترونیکی

یکی دیگر از انواع کسب و کار اینترنتی نوشتن و فروش کتاب‌های الکترونیکی است که به دلیل راحتی و سادگی این کار از جمله روش‌های محبوب کسب و کار اینترنتی است. امروزه می‌توانید فقط با به کار بستن اصول پایه بازاریابی خوانندگان زیادی را جذب کنید. وقتی روابط قوی و مستحکمی با مشتریان بالقوه خودتان شکل دادید، تشویق آنها برای خرید محصولاتتان آسانتر می‌شود.

سعی کنید راجع به موضوعات مورد علاقه خودتان مطلب بنویسید. برای اطلاع رسانی، آموزش افراد و هر از گاهی برای سرگرم کردن مخاطبین مطلب بنویسید. نیازی نیست که مهارت خیلی زیادی در زمینه ویرایش و دستور زبان داشته باشید و برای این کار می‌توانید از یک ویراستار کمک بگیرید.

آموزش آنلاین

اگر در رشته‌هایی مثل ریاضیات تخصص دارید می‌توانید آنها را به صورت آنلاین تدریس کنید. معمولا به دلیل اینکه بعضی از معلمین در انتقال مفاهیم ریاضی موفق نیستند، تدریس این رشته از جمله موارد محبوب است. اما خودتان را فقط به این موضوع محدود نکنید موضوعاتی مثل آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی هم از جمله موضوعات مهم و پرطرفدار هستند.

یک اکانت اسکایپ ویژه برای خدمات آموزشی خودتان ایجاد کنید. هزینه‌ها را به صورت ساعتی دریافت کنید.

برای موفقیت در مشاغل آنلاین هم مثل مشاغل سنتی نیاز به صرف وقت، داشتن تعهد و استعداد است. قطعا می‌توانید همین حالا هر یک از انواع کسب و کار اینترنتی ذکر شده را شروع کنید اما به این واقعیت توجه داشته باشید که برای کسب سود و موفقیت باید در حفظ کسب و کارتان هم کوشا باشید.

شما چه کدام یک از انواع کسب و کار اینترنتی را ترجیح می‌دهید؟ لطفا نظراتتان را با ما در میان بگذارید.

منبع
https://www.lifehack.org
برچسب ها

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

بستن