ایمیل مارکتینگ

۲۵ ابزار فوق العاده جهت تهیه لیست ایمیل برای رشد کسب و کارهای اینترنتی

دلیل اهمیت تهیه لیست ایمیل برای کسب و کارهای اینترنتی چیست؟

اگر شما هم از جمله افراد فعال در زمینه بازاریابی اینترنتی هستید ولی هنوز در مورد تهیه لیست ایمیل مشتریانتان اقدامی نکرده اید، باید هر چه زودتر به فکر این کار باشید. بدون داشتن لیست ایمیل مشترکین سایت، رشد و موفقیت کسب و کارتان به کندی صورت می گیرد. بنابراین در این مطلب در رابطه با اهمیت تهیه لیست ایمیل برای مشاغل و ابزارهای مناسب برای این کار، صحبت می کنیم.

 دلیل اهمیت تهیه لیست ایمیل برای مشاغل چیست؟

میزان تحرک و جابجایی مخاطبین اینترنتی بسیار زیاد است و این افراد در کسری از ثانیه از پلتفرمی به پلتفرم دیگر حرکت می کنند. بنابراین وقتی قصد جلب توجه کاربران را داشته باشید، تمام جوانب اینترفیس مورد استفاده اهمیت دارد. داشتن سایتی که طراحی زیبا و حرفه ای داشته باشد، برای جذب بازدیدکنندگانی دائمی کافی نیست.

بنابراین، ممکن است مشتریان بالقوه شما رویدادهای جدید مربوط به کسب و کارتان را از دست بدهند. اینجاست که بازاریابی ایمیل یا ایمیل مارکتینگ به کمک می آید. با استفاده از ایمیل، تنها با یک کلیک می توانید مشترکین را از تمامی خبرهای مهم مربوط به کسب و کارتان آگاه کنید. این امر به نوبه خود باعث می شود که مشترکین مرتباً وبسایت تان را بازدید کرده و همیشه برندتان را به خاطر داشته باشند.

متخصصینی مثل Joe Pulizzi بنیانگذار موسسه بازاریابی محتوا Content Marketing Institute بر این باورند که تهیه لیست ایمیل بسیار حیاتی است چون نمی توان محتوای خود را روی یک بستر اجاره‌ای بنا کرد. وی ادامه می دهد که اولین مرحله، جمع آوری آدرس‌های ایمیل افراد است که بازاریاب بموجب آن متوجه می شود که خوانندگان مطالبش که احتمالا بزودی مشتری وی خواهند شد، چه کسانی هستند. پس اگر فردی قصد فروش محصولات یا راضی نگه داشتن مشتریانش را داشته باشد، اول از همه باید آن ها را تبدیل به مخاطب دائمی کند.

استراتژی های کارآمد برای تهیه لیست ایمیل

تهیه لیست ایمیل کار چندان سختی نیست و بدون شک باعث افزایش درآمد سازمانتان خواهد شد. می توانید با کمک این ترفندهای ساده، ایمیل آدرس افراد را جمع آوری کرده و تولید مشترک راغب را افزایش دهید.

 • محتوای ایمیل تان را آنقدر منحصربفرد و جذاب تهیه کنید که مشترکین را متقاعد به بازکردن و کلیک روی آن کند. البته کار به اینجا ختم نمی شود. محتوای ایمیل باید آنقدر فوق العاده باشد که از نظر مشترکین ارزش به اشتراک گذاری با دوستان، خانواده و همکارانشان را هم داشته باشد.
 • کار را ادامه داده و در سایتتان مسابقاتی آنلاین با هدایای مختلف ترتیب دهید که باعث شود بازدیدکنندگان در سایت عضو شوند. این کار به تهیه لیست ایمیل کمک می کند.
 • به مطالب و نوشته های کارمندانتان لینکی اضافه کنید که افراد را به صفحه فرودی با امکان اشتراک جهت دریافت ایمیل هدایت کند.
 • سعی کنید برای تبلیغ در یک وبسایت همکار یا خبرنامه ایمیلی کار کنید که مخاطبینی جدید اما مناسب را مورد هدف قرار دهد طوریکه بتوانید از طریق یک منبع جدید، ایمیل افراد را جمع آوری کنید.
 • در زمینه تهیه محتوایی مثل ebook یا کنفرانس مجازی با بازاریاب های دیگر همکاری کرده و از آن ها بخواهید که مخاطبینشان را دعوت به ثبت نام و عضویت در سایتتان کنند.
 • با راه اندازی یک کنفرانس مجازی هم می توانید ایمیل آدرس افراد را جمع آوری کنید.
 • سعی کنید از رویدادهای غیرآنلاین و شخصی مثل کنفرانس، قرار ملاقات، رویدادهای آموزشی و غیره برای دعوت و ثبت نام افراد در سایت‌تان استفاده کنید.

۲۵ ابزار برتر برای تهیه لیست ایمیل:

روش‌های ذکر شده بدون شک از بهترین روش های تهیه لیست ایمیل هستند. اما ثابت شده که وبسایت هر شرکتی بزرگترین و بهترین کانال جهت جمع آوری آدرس ایمیل افراد است. در ادامه لیستی از ابزارهایی را مشاهده می کنید که وب سایت شما را تبدیل به بهترین کانال برای جمع آوری ایمیل آدرس می کنند.

 1. Thrive Leads:

این نرم افزار یک پلاگین مفید جهت تولید مشتری راغب برای وردپرس است. Thrive Leads راهکاری برای جمع آوری لیست ایمیل است که توسط افرادی ساخته شده که به بهینه سازی تبدیل اهمیت زیادی می دهند. این راهکار قابلیت و توانایی زیادی جهت تهیه لیست دارد که شما را به نرخ تبدیل مطلوبتان می رساند.

در نتیجه این ابزار علاوه بر تهیه لیست ایمیل، مزایای مختلفی برای کسب و کارتان در پی دارد. بعلاوه Thrive Leads متشکل از تاکتیک های حرفه ای برای افزایش نرخ تبدیل است که توسط افراد حرفه ای استفاده می شوند.

 1. Optimonk:

Optimonk در سال ۲۰۱۴ با هدف ایجاد تغییری اساسی در شیوه های افزایش نرخ تبدیل عرضه شد. سازندگان این نرم افزار تجربه ساخت بیش از ۳هزار سایت تجاری را دارند که برخی از آن ها در حال حاضر در عرصه بازاریابی، پیشرو هستند. می توانید با استفاده از هدفگیری مجدد درون سایتی، ۱۵ درصد از بازدیدکنندگانی که سایت را ترک کرده اند، بازیابی کنید، بر رفتار بازدیدکنندگان نظارت کرده، بازدیدکنندگان فعلی را شناسایی کنید، پیشنهاداتی هدفمند به آن ها نمایش دهید و نرخ تبدیل را افزایش دهید.

 

این نرم افزار دارای امکانات مختلفی مثل تست A/B، تحلیل لحظه ای و غیره است. Optimonk در ادغام با وب سایت های مختلف و پلتفرم های تجارت الکترونیک، ابزار یا پلتفرم تجاری بسیار خوبی برای افزایش نرخ تبدیل محسوب می شود.

 1. Layered Popup برای وردپرس

پلاگین Layered Popup که به عنوان “پادشاه پلاگین های پاپ آپ” شناخته شده، در زمینه جلب توجه بازدیدکننده بسیار جذاب و جدید است. در سایر سیستم های پاپ آپ شما فقط محدود به الگوهای موجود در سیستم هستید و تنها می توانید رنگ، فونت و متن را تغییر دهید.

 

اما در layered popup شرایط بسیار متفاوت است و می توانید با ایده های مختلفی که در ذهن دارید انواع پاپ آپ را جهت جلب توجه بازدیدکنندگان طراحی کنید. در این سیستم انواع پلاگین های پاپ آپ وجود دارد که می توانید بر حسب نیاز از آن ها استفاده کنید. EasySendy Pro  اخیرا با پلاگین Layered Popup ادغام شده و موفق به جذب مشتریان زیادی شده است. با استفاده از این پاپ آپ تعداد مشتریان شرکت به ۶۰ هزار عدد افزایش پیدا کرده که این امر به Pro جهت رشد کسب و کارش کمک زیادی کرده است.

 1. Ninja Popup

یکی دیگر از پلاگین های پاپ آپ بسیار محبوب برای وردپرس، Ninja Popup است که بازاریاب های زیادی از آن جهت بدست آوردن لیست ایمیل مشترکین استفاده می کنند.

 

این پلاگین مدت هاست که فعالیت داشته و ۲۲ تم و ویژگی مختلف دارد. این تم ها بسیار حرفه ای و جذاب طراحی شده‌اند و استفاده از آن ها بسیار راحت است. بعلاوه گزینه های بسیار زیادی برای تغییر ظاهر و سبک داشته و قیمت خوبی دارد.

 1. ConvertPlug

این پلاگین یکی از پلاگین های فوق العاده جهت تهیه لیست ایمیل است که ویژگی ها و ابزارهای بسیار زیادی جهت تبدیل مشتریان گذشته، حال و آینده به سفیرانی وفادار برای یک برند دارد. بعلاوه بسیار مقرون به صرفه است و مشاغل کوچک و متوسط هم می توانند از این پلاگین جهت تهیه لیست ایمیل استفاده کنند.

 

بسیاری از متخصصین براین باورند که هر سایت تجاری باید از این پلاگین استفاده کند. هزاران بازاریاب از ConvertPlug  جهت افزایش سریع و موثر نرخ تبدیلشان استفاده می کنند.

 1. GetSitecontrol

GetSitecontrol مجموعه ای از هفت ویجت برای سایت است که مدیریتشان از طریق یک داشبورد به آسانی انجام می شود. این ویجت ها امکانات مختلفی مثل نظرسنجی، تهیه فرم دریافت ایمیل، فرم تماس با ما، دنبال کردن، دکمه های به اشتراک گذاری و گفتگوی زنده را در اختیار شما قرار می دهند.

با استفاده از این ابزار که نصب راحت و سریعی دارد می توانید فرم های تماس با ما، گفتگوهای زنده، پاپ های مختلف و دکمه های مربوط به شبکه های اجتماعی را در عرض چند دقیقه بسازید. همچنین یک ویجبت مخصوص مشترکین هم در این ابزار وجود دارد که دارای فرم های قابل تنظیمی است که به افزایش مشترکین ایمیل کمک می کند.

 1. Slide-ins Popups

Pop-ups و Slide-ins در باکس های جداگانه ای ظاهر می شوند و به شما امکان تهیه پاپ آپ یا منوهای کشویی (Slide-in) که از یک طرف وارد صفحه می شوند را جهت جمع آوری آدرس ایمیل بازدیدکنندگان می دهند.

تاکنون این روش ها بهترین شیوه های جمع آوری ایمیل و تهیه لیست ایمیل بوده اند.

 1. Sleeknote

Sleeknote ابزار فوق العاده ایست که می توانید با استفاده از آن انواع پنجره های پاپ آپ یا کشویی برای سایت تان بسازید. همچنین امکانات تهیه پاپ آپ این ابزار بسیار بصری است و این امر امکان طراحی دلخواه، منطبق با طرح سایت و مدل کسب و کارتان را فراهم می کند.

 1. List Builder از مجموعه SumoMe

List Builder ابزار رایگانی است که می توانید از آن جهت افزودن پاپ آپ های مختلف به سایتتان اضافه کنید و در واقع بخشی از مجموعه ابزار SumoMe است. استفاده از این ابزار فوق العاده راحت است و به شما امکان سفارشی کردن پاپ آپ ها از جمله متن، فونت و رنگشان را جهت جمع آوری ایمیل آدرس افراد می دهند.

 1. Pippity

این ابزار هم یکی دیگر از ابزارهای چند منظوره ای است که می توانید با آن پاپ آپ های بسیار جذابی تهیه کنید. Pippity پلاگین ورد پرسی است که شما را قادر به اضافه کردن پاپ آپ به سایت وردپرسی تان می کند.

این پلاگین ویژگی ها و امکانات گسترده ای دارد که به شما امکان تغییر تقریبا همه جنبه های پاپ آپ‌هایتان می دهد از جمله متن، فونت، رنگ، طرح، تصاویر پس زمینه و غیره. همچنین این پلاگین دارای گزینه های بسیار پیشرفته ای جهت کنترل رفتار پاپ آپ هاست.

 1. Opt-in Popup

Opt-in popup  بخشی از پلاگین Bloom از Elegant Themes است. این پلاگین مخصوص وردپرس ساخته شده و امکان افزودن پاپ آپ های مختلف را به سایتتان می دهد. بهترین ویژگی این پلاگین این است که قالب های آماده بسیار زیادی دارد که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کرده و بعد رنگ، متن و فونت آن را به دلخواه تغییر دهید.

 1. OptinMonster

Optinmonster  یکی از گزینه های قدرتمند جهت ساخت منوهای پاپ آپ و کشویی برای سایتتان است. این ابزار هم تم‌های آماده مختلفی دارد که می توانید آن ها را به دلخواه تنظیم کرده یا از قابلیت های بسیار کارآمد آن جهت طراحی منوهای پاپ آپ و کشویی توسط کدهای HTML و CSS دلخواه، استفاده کنید.

 1. Header Bar

اگر به دنبال ابزاری بسیار پویا هستید که کار با آن راحت باشد می توانید header bar را امتحان کنید که شامل نوارهای کوچکی است که در بالای صفحه سایت ظاهر می شوند. هنگامی که کاربر صفحه را به پایین اسکرول کند این نوارها در بالای صفحه باقی می مانند و بنابراین همیشه در معرض دید کاربر خواهند بود.

 1. Hello Bar

این ابزارهم جهت اضافه کردن نوار عنوان به سایت استفاده می شود و تقریبا روی هر وب سایتی صرف نظر از سیستم مدیریت محتوای آن سایت، به راحتی نصب می شود.

 

این ابزار قابلیت تنظیم زیادی دارد چون اینترفیس admin آن امکان تغییر متن، رنگ و محل قرار گرفتن نوارها را فراهم می کند. همچنین این ابزار دارای امکانات پیشرفته ای است که باعث می شود نوارها فقط برای بازدیدکنندگان خاصی قابل رویت باشند.

 1. Smart Bar

این ابزار برای اضافه کردن عناوین قابل اسکرول به سایت استفاده می شود و بخشی از مجموعه ابزار SumoMe است. Smart Bar که ابزاری رایگان است روی هر سایتی صرف نظر از تکنولوژی آن قابل استفاده است. می توانید نوارها را برای نمایش روی دستگاه های موبایل یا دسک تاپ بهینه سازی کنید.

 1. Opt-in Widget

Opt-in widget  ابزاری است که اضافه کردن فرم های عضویت زیبا و حرفه ای را به نوار کناری سایت های وردپرسی آسان می کند.

 1. Plug Matter

Plug matter امکان افزودن یک Feature Box به سایت های مبتنی بر وردپرس را می دهد؛ طوریکه می توانید با استفاده از آن ایمیل آدرس بازدیدکنندگان را جمع آوری کنید. می توانید این ابزار را که قابلیت تنظیم بسیار زیادی دارد، جهت تطبیق با طراحی و برند سایت‌تان بخوبی تنظیم کنید.

 1. Bloom

ابزاری دیگر در مجموعه  Bloom، که امکان اضافه کردن فرم های عضویت را در هر بخش دلخواهی از سایتتان فراهم می کند.

 1. Leadin

اگر از وردپرس استفاده می کنید و در حال حاضر انواع فرم های تماس با ما دارید، می توانید از پلاگین وردپرسی Leadin جهت افزودن قابلیت های مختلف به این فرم ها استفاده کنید. این پلاگین اقدامات بازدیدکنندگان سایت را بررسی کرده و بازخوردهایی در رابطه با بازدیدکنندگان سایت بعد از پر کردن فرم، به شما ارائه می دهد.

 1. Gravity Form

اگر از وردپرس استفاده می کنید اما هنوز از ابزاری جهت تنظیم فرم ها استفاده نکردید، می توانید Gravity Form را امتحان کنید.

این پلاگین از پیشرفته ترین پلاگین های وردپرس است که توسط افراد حرفه ای ساخته شده و با Campaign Monitor ادغام می شود طوریکه لیدها و اعضای جدید سایت بصورت خودکار به لیست انتخابی شما اضافه می شوند.

 1.  Comment Redirect

با استفاده از این ابزار می توانید وقتی فردی اولین نظر را در سایت تان درج کرد وی را به یک صفحه دلخواه هدایت کنید و از وی جهت عضویت در سایت دعوت بعمل آورید.

 1. UpPrev

در پلاگین Upprev می توانید یک اسلایدر در گوشه پایین سمت راست یا سمت چپ وبلاگتان بسازید تا خواننده همزمان با اسکرول کردن صفحه آن را بخواند.

 1. Welcome GateApp

Welcome Gateapp  ترکیبی از پاپ آپ و صفحه squeeze[۱] است. هنگام بازدید صفحه اول وبلاگ، یک فرم خوشامدگویی خوانندگان را به پلاگین هدایت می کند. به این ترتیب بدون ایجاد مزاحمت برای خوانندگان، آن‌ها می توانند انتخاب کنند که ایمیل آدرس شان را وارد کنند یا خیر.

 1. Interrupt

Interrupt  ابزار دیگری از تیم AppSumo است که امکان قرار دادن یک فرم ایمیل در بالای سایت را فراهم می کند و پلاگینی رایگان برای وردپرس است. هنگامی که خواننده شروع به مرور صفحه می کند، این فرم از دید وی مخفی می شود.

۲۵. KickoffLabs

KickoffLabs به عنوان ابزاری جهت تولید مشتری راغب شناخته شده است و راهکارهایی جهت بازاریابی ایمیلی و طراحی صفحات لندینگ ارائه می دهد طوریکه نیاز به استفاده از ابزارهای دیگر نخواهید داشت. همچنین در این ابزار ویجت ها و امکانات مختلفی جهت برگزاری مسابقات آنلاین ارائه شده که به افرایش تعداد مخاطبین تان کمک می کنند.

وب سایت شما مهم ترین مکان برای تهیه لیست ایمیل است و ابزارهای ذکر شده در این مطلب طراحی، تولید و پیاده سازی فرم هایی حرفه ای، جذاب و کارآمد جهت عضویت در سایت را ممکن می کنند.

مسلما همه متخصصین تولید محتوا، تبدیل و بازاریابی درباره حیاتی بودن جمع آوری آدرس ایمیل و تهیه لیست ایمیل برای هر کسب و کاری توافق نظر دارند. از نکات و ابزارهای ذکر شده در این مطلب جهت جذب مخاطبین و ایجاد منبع ترافیکی همیشگی برای سایتتان استفاده کنید.

شما در سایت تان از کدام ابزار استفاده می کنید؟ لطفا نظر خود را مطرح کنید.

[۱]  طراحی سایت با صفحاتsqueeze  (یا صفحات فشار) یکی از تکنیک های موثر بازاریابی اینترنتی می باشد که با دریافت ایمیل و نام افراد از طریق صفحات squeeze و برقراری تماس برای فروش، صورت می پذیرد.

منبع
https://easysendy.com

مطالب مشابه

1 دیدگاه در “۲۵ ابزار فوق العاده جهت تهیه لیست ایمیل برای رشد کسب و کارهای اینترنتی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شش =

بستن