آموزش کسب و کار اینترنتی

آیا یادگیری و آموزش کسب و کار اینترنتی باعث افزایش درآمد آنلاین‌ تان می‌شود؟

برای فروش اینترنتی محصولات و خدمات تان و رسیدن به یک درآمد پایدار
راه اندازی کسب و کار اینترنتی باید گام اول‌تان باشد

کسب و کار اینترنتی

اوایل سال ۱۳۹۴ در شرکتی که شاغل هستم با کمک تعدادی از همکارانم با هدف معرفی خدمات و محصولات‌مان به بازار هدف ، یک دپارتمان با عنوان بازاریابی اینترنتی راه اندازی کردیم.

در مدت شش ماه اول فعالیت‌مان، خدمات آزمایشگاه صنعتی را بازاریابی نمودیم. وبسایت آنرا طراحی و شبکه‌های اجتماعی آنرا فعال کردیم و با وجود تمام مشکلات و محدودیت‌هایی که در سازمان وجود داشت توانستیم مشتریان جدیدی را جذب کنیم.

برای من خیلی جالب بود که یکی از فالوور‌های اینستاگرام مان، خدمات کالیبراسیون به آزمایشگاه سفارش داد.

کسب و کار اینترنتی

بعد از آن موفقیت به نتیجه رسیدم که کسب و کار اینترنتی می‌تواند برای خیلی از افراد، کسب درآمد خوبی داشته باشد. با مطالعاتی که انجام دادم و تجربیاتی که در این چند سال بدست آورده‌ام، به این باور رسیدم که  یکی از راه های پولدار شدن از طریق اینترنت ، ایجاد یک کسب و کار اینترنتی است.

برای توسعه کسب و کار تان و یا حتی بعنوان شغل دوم یکی از ایده های کسب و کار اینترنتی را که با مهارت‌ها و علایق شما مطابقت دارد انتخاب کنید و آنرا شروع کنید. البته پیشنهاد میکنم برای کسب درآمد اینترنتی مطمئن ، یادگیری و آموزش کسب و کار اینترنتی را در اولویت قرار دهید.

در اینجا شما را با ۸ مزیت از مزایای یک کسب و کار اینترنتی مطمئن آشنا می‌کنم:

کسب و کار اینترنتی

مزایای کسب و کار اینترنتی

فعالیت ۲۴ ساعته

اگر اتوماسیون بازاریابی و سیستم فروش به خوبی پیاده سازی شده باشد، زمانی که شما در خوابید سایت تان فروش اینترنتی دارد.

ریسک کم سرمایه گذاری

با توجه به هزینه های کم راه اندازی برخی کسب و کارهای اینترنتی ، ریسک سرمایه گذاری کاهش می یابد.

کاهش هزینه‌ راه‌اندازی

امروزه با توجه به سیستم های مدیریت محتوای رایگان مانند وردپرس راه اندازی وبسایت با کمترین هزینه ها انجام می شود و امکان رقابت شرکت‌های کوچک به راحتی با سایر شرکت‌های بزرگ در فضای دیجیتال فراهم شده است.

برندسازی دیجیتال

مردم شرکتی را که وبسایت ندارد خیلی جدی نمی‌گیرند. آنها معمولا قبل از تصمیم خرید، اطلاعات بیشتری را در مورد محصول یا خدمت مورد نظرشان در سایت آن شرکت مطالعه می‌کنند.

پروژه‌های مورد علاقه

در یک کسب و کار اینترنتی ، شما کارمند کسی نیستید و برای کسب درآمد و سود دیگران تلاش نمی‌کنید بلکه بر روی علایق خودتان سرمایه گذاری می‌کنید.

داشتن امنیت شغلی

هنگامی که یاد بگیرید چگونه یک محصول یا خدمت را در اینترنت بفروشید خیلی راحت می‌توانید تعداد بیشتری را بفروشید و به یک درآمد پایدار برسید و امنیت شغلی خود را به حداکثر برسانید.

دریافت نظرات مشتریان

اینترنت این امکان را برقرار می‌کند که از نظرات مشتریان نسبت به محصولات و خدمات‌تان مطلع شوید و همچنین بصورت آنلاین آنها را پشتیبانی کنید.

افزایش انعطاف‌پذیری

با داشتن یک اتصال اینترنت از هر جای دنیا می‌توانید کسب و کارتان را مدیریت کنید. همچنین مشتریان جدید شما را از طریق اینترنت پیدا کنند

زمان را از دست ندهید! شما باید یک طرح و برنامه کسب و کار اینترنتی داشته باشید و فعالیت‌تان را با انتخاب یکی از انواع مدلهای کسب و کار اینترنتی شروع کنید تا شما هم به این نتیجه برسید که حتی با یک کسب و کار اینترنتی در منزل هم می توان کسب درآمد خوبی داشت.

کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی چیست ؟

هر فعالیت آنلاینی که منجر به کسب درآمد شود، یک نوع کسب و کار اینترنتی است و برای اینکه یک کسب درآمد اینترنتی مطمئن داشته باشید، به وبسایت نیاز دارید و باید این دو کار مهم را انجام دهید:

1- ترافیک

بازدیدکننده به سایت تان بیاورید.

2- تبدیل

بازدیدکنندگان را به خریدار تبدیل کنید.

این دو موضوع محورهای اصلی بازاریابی دیجیتال شما خواهند بود و کار آسانی نیستند. شما می‌بایستی در ابتدا کسب و کار اینترنتی را بیاموزید، در غیر اینصورت شما هم جزو ۹۰ درصد کسب و کارهای اینترنتی نوپا خواهید بود که بعد از چهار ماه شکست می‌خورند!

شما هم شاید نگران باشید و بترسید که:

  • روش‌های اجرای کار را نمی‌دانید و نمی‌توانید سایت‌ تان را تکمیل کنید.
  • بعد از راه‌اندازی سایت، کسب درآمد نخواهید داشت و زمان و هزینه‌ای که صرف کرده‌اید از بین برود.
  • اینکه هزینه و وقت صرف کنید، ولی سایت تان بازدیدکننده‌ای نداشته باشد.
  • برای سایت تان تبلیغات کنید ولی ترافیک خوبی ایجاد نشود و تعداد بازدیدکنندگان تان افزایش نیابد.
  • احتمال دارد سایت تان از لحاظ فنی یا امنیتی دچار مشکل شود و سرمایه گذاری تان آسیب ببیند.
  • در کسب و کار اینترنتی شکست بخورید و مورد انتقاد دیگران قرار بگیرید.
  • و …

کسب درآمد اینترنتی

این نکته را می خواهم به شما بگویم که در ابتدا باید با مسیر حرکت و همچنین عوامل شکست کسب و کارهای اینترنتی آشنا شوید و یادگیری و آموزش کسب و کار اینترنتی را جدی بگیرید و بعد از آن بدون نگرانی شغل اینترنتی خودتان را شروع کنید.

آنقدر شروع کن تا تمام کنی!

من امید نیکنام ، عاشق دیجیتال مارکتینگ هستم و مشاوره کسب و کار ، مشاوره بازاریابی و آموزش کسب و کار اینترنتی را به صاحبان مشاغل و افراد علاقمند ارائه میدهم.

چند سالی است که سایت آرکاد متولد شده و باهم زندگی می‌کنیم. بلاگش را با بهترین مطالب بازاریابی اینترنتی به روز می‌کنم و سعی می‌کنم با کیفیت‌ترین محصولات آموزشی را در این سایت ارائه بدهم. می‌توانید از طریق سایت آرکاد Arkad.ir و یا پیج اینستاگرام @Arkad_training با من در ارتباط باشید.