بازاریابی ویروسیویدیوئی

پر بیننده‌ترین ویدیوهای اینترنت، خیلی حیرت‌انگیزند!

Susan boyle

همین که زن مسن و چاق‌وچله روی صحنه آمد، همه زیر لب شروع کردند به خندیدن. بیش تر ، شبیه خدمتکارها بود تا خواننده‌ها. اول، اینکه سن اش برای رقابت در مسابقه‌ای مثل «بریتینز گات تلنت» زیاد بود. چهل و هفت سالش بود. تقریباً دو برابر میانگین سن باقی شرکت‌کننده‌ها را داشت.

از آن مهم تر، خیلی زشت و شلخته و بد لباس بود. تمام رقبا می‌خواستند هر طور شده در بهترین حالت ظاهر شوند. می‌خواستند خودشان را خوش‌لباس و خوش تیپ نشان دهند. همه از بهترین مارک‌ها و طراح‌ها، لباس گرفته بودند. ولی این زن، دقیقاً برعکس بود… وقتی نگاهش می کردی کاملاً متوجه می‌شدی که چه لباسی را بهتر است هیچ‌وقت نپوشی. لباسش انگار ترکیب ناموزونی بود از پارچه‌های کهنه و لباس‌های دست دوم .

خیلی هم عصبی بود و استرس داشت . وقتی داورها می‌خواستند ازش سؤال کنند، دست و پایش را گم کرده بود و نمی‌توانست حرف بزند. ازش پرسیدند: «آرزوی ات چیست؟» وقتی در جواب گفت می‌خواهد خواننده حرفه‌ای شود، بهت را می‌توانستید در چشم‌های داوران ببینید.

مسخره است! تو؟ خواننده‌ی حرفه‌ای؟ دوربین‌ها هم فقط حضار سالن را نشان می‌دادند که می‌خندیدند و برایش سر تکان می‌دادند. حتی خود داورها هم پوزخند می‌زدند. تمام نشانه‌ها حاکی از این بود که قرار است اجرای وحشتناکی داشته باشد.

انگار برای داورها همه چیز تمام شده بود و دیگر بدتر از این نمی‌شد. ولی لحظه‌ای که شروع کرد به خواندن…

انگار زمان متوقف شد.

واقعاً حیرت‌انگیز بود، شگفت‌آور!

نت‌های اول آهنگ فیلم بی‌نوایان که نواخته شد، یک باره صدای «سوزان بویل» مثل فانوس در سالن درخشید. چقدر قوی، چقدر زیبا. آن قدر شگفت‌آور بود که مو به تن شنونده‌ها سیخ می‌شد. داورها حیرت‌زده شده بودند، تماشاچی‌ها فریاد می‌زدند و تشویقش می‌کردند. بعضی‌ها اشک می‌ریختند. اجرا طوری بود که همه را مات و مبهوت، سر جایشان میخکوب کرد.

اولین اجرای سوزان بویل در برنامه‌ی بریتینز گات تلنت یکی از پربیننده‌ترین ویدیوهای دنیاست. فقط در نه روز بیش از صد میلیون بیننده داشت. محال است بعد از دیدن این ویدیو، حیرت، تمام وجودتان را نگیرد. هم تکان دهنده است، هم حیرت‌انگیز و فوق‌العاده. همین حس حیرت‌زدگی ست که باعث شده است، هر کسی که این ویدیو را می‌بیند به بقیه هم نشانش دهد و این نمونه خوبی از بازاریابی ویروسی یا بازاریابی دهان به دهان است.

 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

بستن